159
 
159

המשכיות - הלכה למעשה [2006]


159
פרוייקט המשכיות מ-2006, עושה חשק לעוד...
אז היה סוף שבוע כייף בשדה ניצן, ובנינו קבוצות, ועלו יוזמות, ואם לומר את האמת, חשבתי שזה נחמד אבל שזה גם כנראה יישאר שם, בגדר מחשבות, רצונות וכו'... בסוף, למי יש זמן לעשות משהו.
אבל המציאות מוכיחה לי אחרת, ומסתבר שאכן אנשים טובים ומיוחדים אנחנו, אוהבי עולם, קהילה וגם רוח שטות. עוד לא עבר שבוע ופתחנו בעשייה לכל החזיתות (כמעט).

בגזרת "עזרה לקהילה" 

ביום שישי 21/07/06 התארגנה פעילות נהדרת להפעלת לילדים אתיופים ממרכזי קליטה בצפון שנמצאים כרגע בקייטנה שהסוכנות ארגנה להם בפנימיית נעורים בבית ינאי. כמות גדולה ונהדרת של חברי מחנה התנדבה לעשות קצת שמח לילדים האלו, ועקב בקשת חלק מהם להשאיר את זה בגדר "מתן בסתר", לא אפרסם את שמותיהם. 
 אבל אספר לכם שהפעילות כללה הפעלת ילדים בתחנות שונות ומגוונות, כגון: סדנא של ג'גלינג, סדנא למשחקי ילדים, סדנא לקפוארה, סדנא לתיאטרון ואימפרוביזציה, סדנא ליוגה ועוד. את הפעילות קינחה הופעת ג'גלינג מרשימה במיוחד בפני 200 ילדים. לסיום אחרי שאכלו צהרים עם הילדים בחדר האוכל של הפנימייה החליטו החברים להמיר את התוכניות ללכת לים השורץ במדוזות, בבריכה של בית ינאי וכך את השעות שאחרי הפעילות הם העבירו בשכשוך בברכה, רביצה על הדשא וכמובן וויסט! יתכן ובקרוב תפורסם כתבה מלאה על הפעילות ע"י אחד המשתתפים 


במהלך השבוע הקרוב 
לאור העומס גדול שנופל על החיילים ועל הטייסים שנלחמים בצפון, קבוצת מטפלים מהמחנה מתנדבת בבסיס פלמחים ונותנת טיפולי פינוק והרגעה לטייסים ותומכי טיסה. הפעילות הזו עדיין פתוחה ואם בימים הקרובים מישהו מכם רוצה להתנדב לטפל, מוזמן ליצור איתי קשר 


בגזרת הטבע והסביבה
מתגבש לו פרויקט שביל ישראל, שבו כל אחד מכם מוזמן לקחת חלק ולטייל איתנו בשביל ישראל. 
הרעיון הכללי הוא מן נשיאת לפיד (אבל במקום לפיד – מקל הליכה מיוחד של אמיר חיבוקים), כל אחד מכם יוכל להירשם לתאריכים בהם הוא רוצה להצטרף ואנחנו נגיד לו לאיפה להגיע לחבור אל מי שמטייל או אולי להחליף אותו. בימים אלו אנחנו מגבשים את התוכנית המלאה, שבשאיפה תכלול הסבר מפורט על מה הולך להיות אבל יותר חשוב, מהו שביל ישראל ואילו דברים מדהימים אפשר לקבל ממנו (אולי אפילו נשכנע את טל להכין לנו הרצאה בנושא) 
בינתיים, טלי צרפתי לקחה חודש חופש (מה 15 לספטמבר) והחליטה שהיא רוצה לעשות לפחות את החלק הראשון של השביל, מה שפחות או יותר גיבש אותנו שהמסלול יפתח ב 15 לספטמבר בתחילת שביל ישראל. 
רבים וטובים אחרים כבר הביעו נכונות לעשות חלקים מהשביל, אמיר חיבוקים – מביא את המקל ובא לחודש, אני וטל נצטרף בכל הזדמנות (אולי אפילו בכל סופ"ש וחג), אורן רון יצטרף לחלקים נרחבים במסלול, ויהל יעשה לפחות את החלק שקרוב לירושלים. התוכנית כמו שאמרתי עוד מתגבשת, אז אם מישהו מכם רוצה להצטרף, להציע רעיונות לתוספות (כמו איסוף זבל בדרך וכו..) 
מוזמן ליצור קשר עם אורן רון 052-8359066 


בגזרת "למעננו"
אז נכון, יש לנו את "24 רופי" בכל יום שני ב21:00, אבל זה לא חדש, וגם קצת חסר עומק (זה כייף לאללא , אבל חסר עומק). 
 מי מאיתנו שרוצה גם מפגש חברתי וגם מחפש קצת עומק, אמיר אמברצ'י יוזם מפגש שבועי שמתעסק בהיבט הפילוסופי של "המחנה". במפגש נדון ב: למה אנו צריכים מעגל חברתי תומך? האם טוב לאדם לבדו? כיצד נשמור על כבוד הפרט בתוך הקבוצה – כיצד הפרט ירגיש גם שייך וגם מיוחד? כיצד ניתן לחבר בין השבטים השונים שיש לכל אחד מאיתנו לממלכה אחת גדולה? נחקור קבוצות שונות שקמו לאורך ההיסטוריה. והמאפיינים בהתפתחותה של קבוצה. 
פרטים נוספים על המפגש אפשר למצוא בלוח אירועים ובכתבה, אבל בגדול המפגש הראשון הולך להיות ביום רביעי הבא (02/08/06) והמפגשים הבאים בהתאם למפגש הראשון. 

------

פרוייקט המשכיות חדש- שיפוץ "מקום אחר"
"מקום אחר" – בית חם לנערים מחוסרי קורת גג
ל'מקום אחר" – בית זמני לנוער מחוסר קורת גג, מגיעים נערים ונערות מכל סוגי האוכלוסייה, שעזבו או גורשו מהבית על רקעים שונים, סיימו או עזבו מסגרת קודמת, או החליטו להפסיק עם חיי הרחוב ולקחת אחריות ושליטה על חייהם. ב'מקום אחר' הם מקבלים את כל המענים הפיזיים המיידיים – מיטה חמה, שלוש ארוחות ביום, מקלחת, ביגוד ומצרכי יסוד, לצד סיוע נפשי, מסגרת לימודית, חוגי העשרה וייעוץ לפתרון מתאים להמשך הדרך. 'מקום אחר' מהווה פעמים רבות את נקודת המפנה בחייהם של הנערים מנקודת שפל של בלבול ומשבר, לדרך שאפשר לראות בה אופק ועתיד. הבית נמצא ברחוב בזל בתל אביב והוא אחד המרכזים היחידים בארץ שנותנים מענה מיידי חרומי לנוער שאין לו לאן ללכת, ונותן מענה במשך 24 שעות.

ב"מקום אחר" פועל צוות חינוכי וטיפולי ענף, המקיף את הנערים ונותן להם מענה פרטני ואישי ככל הניתן. בנוסף המקום נעזר בתרומות ובאנשים בעלי רצון לתת ולעזור.
וכאן אנחנו "אנשי המחנה וקרוביהם נכנסים לתמונה (יותר נכון לבית). 
פרויקט התנדבותי שמרחיב את לבבות משתתפיו יוצא לדרך ביוזמתי ובעזרתכם אנשי המחנה היקרים. הגיע לאוזני קריאת המקום לחידוש, הכולל שיפוץ קל וצביעה מחדש של קירותיו . התרומה לאווירת הביתיות ברורה אך יש גם ערך מוסף לעבודתנו מכיוון שהיא משותפת לנו ולנוער המתגורר במקום דבר שיש לו ערך טיפולי/שיקומי. 
וכדי שכל זה יצא לפועל דרושים אנשים שיבואו ויעזרו לזה לקרות. בנוסף אנחנו מחפשים דרך להשיג את החומרים (צבעים,מברשות,טייח,שפכטל וכו') הדרושים לשיפוץ בתרומה או במחירי עלות (עלויות החומרים הן מכספי המחנה, שווה לעשות מאמץ ולחפש משהו זול / תרומה מחברות כמו נירלט ואחרים) 

הפרויקט יצא לדרך בתחילת ספטמבר כנראה ביום ראשון ה 11/09/06 אחה"צ, את התאריך המדויק נקבע ביחד לפי ההיענות. לפרטיים נוספים אתם מוזמנים להרים טלפון אליי או לשלוח מייל (רצוי בהקדם). 
נמרוד מנדל-054-4485804 
nimrodmandel@hotmail.com 
לפרטיים נוספים על המקום ניתן לגלוש לאתר האינטרנט... [במקום הקישור לאתר שלא עובד, קישור לכתבה בהארץ מ-2009 על המקום: 
הבית שמסייע לבני נוער חסרי בית לחזור אל החברה ]

פרויקט "המשכיות" זה הוא הדרך שלנו לבטא את הרצון שלנו לשלום, לעולם טוב יותר ואכפתי יותר. תצטרפו בהמונכם זאת הזדמנות אמיתית למשמעות.