159
 
159

הצד הפילוסופי של המחנה המשותף


159
יוזמה יפה מפעם: למה אנו צריכים מעגל חברתי תומך? האם טוב לאדם לבדו? כיצד נשמור על כבוד הפרט בקבוצה – כיצד ירגיש גם שייך וגם מיוחד? כיצד ניתן לחבר בין השבטים השונים שיש לכל אחד מאיתנו לממלכה אחת גדולה? במפגש "קבוצה למען קבוצה", נחקור גם קבוצות שונות שקמו לאורך ההיסטוריה. והמאפיינים בהתפתחותה של קבוצה.
**לא להתבלבל - זו יוזמה שהייתה בעבר**

המצב הנוכחי בארץ מראה לנו כמה אנו קרובים אחד לשני, שעה מאיתנו חיים תחת סירנות והתקפות קטיושות וזה נוגע בכל אחד מאיתנו, (גם באנשי ה"בועה" של תל אביב והמרכז). האם אנו יודעים להתאחד גם הרגעים שהם לא קשים ומעצרים בהם אנו צריכים לשרוד ואז אנו מרימים את ראשנו בגאווה ונלחמים על קיומנו? האם זהו גורלו של העם היהודי, לשרוד?

האם אנו מסוגלים להתאחד גם שאין שום מצב קיצוני שמאיים על חיינו, במצב נורמאלי? המחנה הוא דוגמא לכך שאפשר להתאחד לאירוע של שמחה והגשמה, המתקיים כבר 6 שנים ברציפות, אך גם הוא מתקיים ביום חג מיוחד ומתפוגג לו במהלך השנה עד המפגש הבא. האם אנחנו יכולים את אנרגיית המחנה בחיי היום יום שלנו כקבוצה הפועלת למען הקבוצה?

המכנה המשותף משתנה כל הזמן, תמיד אמצא את עצמי בתוך קבוצה: יהודי, ישראלי, חילוני, רמת גני (הפעם לא בתווך הטילים), הייתי במחנה, סטודנט, מזל מאזניים או כל דבר אחר שמאחד אותי תחת אותו מכנה משותף עם האחר, באותה קבוצה. ומה מבדיל?

כדי שקבוצה תצליח להתקיים בהרמוניה, האדם צריך להרגיש שייך וגם להרגיש את הייחודיות שלו, את התרומה האישית שלו לקבוצה.
ישנם קהילות בהם האדם נבלע בכלל הקבוצה, (לדוגמא: כל הדתיים לובשים שחור). וישנם קהילות בהם כוחו של היחיד רוצה לעלות מעל כולם (המרוץ הטכנולוגי והחומרני). האם ישנה דרך ביניים שבה אנו יכולים ללכת ביחד כקבוצה הדואגת אחד לשני ובו זמן מטפחת את איכות חייו של היחיד בה, מאפשרת להתקיים במובן העמוק והנעלה של קיומנו.
לכל מי שנושא המשכיות מעניין אותו ורואה עצמו כחלק ממרקם אנושי רחב יותר בעולם. אני מזמין אתכם לחקור את כוחה של הקבוצה - לחפש את המכנה המשותף המחבר בננו, ולבדוק את הגורמים המבדילים בננו ומדגישים את ייחודנו כאינדיבידואלים בעולם.

מטרת הקבוצה היא לבדוק את צורך האנושי להיות חלק מקבוצה, כיצד ניתן להשתמש בחברי הקבוצה לתועלת אישית וכיצד ניתן לתרום מהייחודיות האישית למען הקבוצה, עבור סיפוק אישי, מימוש עצמי, הרגשת ביטחון ושייכות למעגל חברים רחב.

כיצד אנו יכולים להרחיב את המעגל החברתי ואולי להשתמש בו לעזרה בחיי היום יום, כעזרה מקצועית, תמיכה נפשית, ובעיקר להקל את הסבל האנושי ולהוביל לאושר קיומי.

קצת על המנחה
אמיר אמברצ'י, בעל תואר ראשון במדעי המחשב. תואר שני ב"בריאות הוליסטית" בשילוב אומנויות, ולימודי תעודה "הנחיית קבוצות" באוניברסיטת "לסלי". אמיר גם מטפל הוליסטי המרפא בהילינג אנרגטי.

מי מתי ואיפה?
כמות משתתפים רצויה: עד 12 אנשים.
מיקום: ככל הנראה, ב"אפשר אחרת" ביאליק 165, רמת גן. (על יד גשר ההלכה).
תאריך התחלה: יום רביעי 02/08/06 (שאר המפגשים יקבעו בהתאם)
לכל המעוניינים להגיע למפגש היכרות, אנא שילחו מייל או צרו קשר טלפוני:
Ambarchi@bezeqint.net
0545-339833 אמיר אמברצ'י